V košíku je za 0,-Kč

Čaje černé krabičky


Černý čaj - CHINA BLACK TEA - pravý čínský - krabička 70 g

Detail »

Tento čaj doporučujeme s citrónem nebo s mlékem a pro oslazení doporučujeme med. Základní čínský černý čaj často používaný k výrobě aromatizovaných čajů.

Černý čaj - PU-ERH-YUNNAN - dodatečně fermentovaný - krabička 70g

Detail »

Pu-Erh čaj je pravděpodobně nejvíce podobný čaji, který Číňané znali již zhruba před 2000 lety. Ve slovníku autora Kuó Pó z roku 350 našeho letopočtu lze najít zmínku o léčivém čajovém nápoji. Tento byl připravován z obrovských zelených listů stlačených do tvaru koláče, které byly poté tak dlouho fermentovány, dokud nezískaly červenohnědou barvu. Za zdroj Pu-Erh-čaje je pokládán volně rostoucí čajovník druhu "Camellia assamica", odrůda "dyeh" s nevšedně velikými listy.

Černý čaj - ASSAM TGFOP - Tippy Golden Flowery Orange Pekoe - krabička 70g

Detail »

Celolistový černý čaj z první sklizně je velmi netypický assámský černý čaj, sklizeň, s vysokým podílem tipsů, nálev neobyčejně zajímavé, velmi příjemné chuti vzdáleně připomínající čaj Dooars. Je plný dosti aromatický povzbuzující pro celodenní popíjení. Pro tuhost lísků déle tento čaj luhujeme a věříme, že bude dobrou konkurencí čajům Darjelingu. Podporuje chuť k jídlu a proto doporučujeme osobám se špatným zažíváním zvláště. Nálev je možné zjemnit mlékem, které zvýrazní jeho vůni.


Nahoru